One of the notable characters from Honoo no Haramase Doukyuusei, Asuka Tooyama is recognized for cadera / pasado de cadera azul hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 6759 |
|---|---|
| Nombre | Asuka Tooyama |
| Other Names | 遠山 明日香(とおやま あすか) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Honoo no Haramase Doukyuusei |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Oma Ichimura, 壱智村小真, いちむら おま |
| Etiquetas | school uniform, hair ribbon, school crest, bow |
| Personalidad | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 161cm |
| Bust | 108cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Asuka Tooyama
Perfil
Asuka Tooyama is a character from Honoo no Haramase Doukyuusei.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Honoo no Haramase (series) (2005)
Honoo no Haramase Doukyuusei (2007)
Honoo no Haramase Ore no Yome Oppai Nyuusou+ (2011)
Honoo no Haramase Oppai Nyuu Doukyuusei (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| NovaStar joined |

Facebook 