|
☰ Links
|
|
| ID | 70145 |
|---|---|
| Nombre | Akane Sakurai |
| Other Names | 櫻井明音 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Girl Friend BETA |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Rina Satou, 佐藤利奈, さとう りな |
| Etiquetas | school uniform, knee highs, ponytail, hair ribbon, hairclip, ahoge |
| Personalidad | |
| Birthday | November 20 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akane Sakurai
Perfil
Anime girl Akane Sakurai is a character from Girl Friend BETA.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Marrón hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Girlfriend BETA
Girlfriend BETA (Note)