One of the notable characters from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend, Utaha Kasumigaoka is recognized for hasta la cintura negro hair and rojo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70183 |
|---|---|
| Nombre | Utaha Kasumigaoka |
| Other Names | 霞ヶ丘 詩羽 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| Etiquetas | school uniform, tights, hairband, heels, magical girl |
| Personalidad | |
| Birthday | January 31 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
23 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
32 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
8 Character of the Month nominations |
|
Utaha Kasumigaoka
Perfil
Utaha Kasumigaoka is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Negro hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1196
70
7
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend