|
☰ Links
|
|
| ID | 70416 |
|---|---|
| Nombre | Izumi Hashima |
| Other Names | 波島 出海 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Chinatsu Akasaki, 赤崎千夏, あかさき ちなつ |
| Etiquetas | school uniform, knee highs, twintails |
| Personalidad | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
16 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
22 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Izumi Hashima
Perfil
Anime girl Izumi Hashima is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Borgoña hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Borgoña | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
100
98
2 
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend