Mimi Usami is a character from Bunny Paradise featuring cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and púrpura eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70198 |
|---|---|
| Nombre | Mimi Usami |
| Other Names | 宇佐見 魅美 (うさみ みみ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Bunny Paradise |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Etiquetas | showbunny, tights, bunny ears, wavy hair, arm bands, bow tie, heart, stockings, school uniform, hairclip, cross |
| Personalidad | |
| Height | 157cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 67cm |
| Hip | 90cm |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mimi Usami
Perfil
Mimi Usami is a character from Bunny Paradise.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Please joined |
| aniconie82 joined |

Facebook 
Bunny Paradise