|
☰ Links
|
|
| ID | 71175 |
|---|---|
| Nombre | Misaki Andou |
| Other Names | 安藤 美咲 (あんどう みさき) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Chrono Clock |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Ryouko Ono, 小野涼子, おの りょうこ |
| Etiquetas | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, hairclip, wavy hair |
| Personalidad | |
| Height | 149cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | August 2 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Andou
Perfil
Anime girl Misaki Andou is a character from Chrono Clock.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Marrón hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Friend of Miu Suzuki
Friend of Michiru Sawatari
Friend of Rei Sawatari
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ If you're a good boy, I'll give you my personal stamp of approval! ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
| Mikahyakuya joined |
2
21
1
Facebook 
Chrono Clock
Natsumimi rated