One of the notable characters from Hakuisei Aijou Izonshou, Asuka Oosachi is recognized for hasta los hombros rosa hair and naranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71497 |
|---|---|
| Nombre | Asuka Oosachi |
| Other Names | 大幸 あすか(おおさち あすか) |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Hakuisei Aijou Izonshou |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | nurse |
| Personalidad | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 154cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Oosachi
Perfil
Asuka Oosachi is a character from Hakuisei Aijou Izonshou.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Rosa hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Sister of Nao Oosachi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|

Facebook 
Hakuisei Aijou Izonshou
Elias faved