|
☰ Links
|
|
| ID | 72043 |
|---|---|
| Nombre | Sasami Kirishima |
| Other Names | 霧島 佐々美 (きりしま ささみ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~ |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | twintails, hair ribbons |
| Personalidad | |
| Height | 154cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sasami Kirishima
Perfil
Anime girl Sasami Kirishima is a character from Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Púrpura hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Tj009 joined |
SKyongmania rated One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island ★★★★★
|

Facebook 
Nee-chan, Gomen Dashichatta! ~Onee-chan wa Boku Senyou~
SKyongmania rated