Mari Takadera is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story- featuring al cuello negro hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 721 |
|---|---|
| Nombre | Mari Takadera |
| Other Names | 高寺 茉莉, たかでら まり |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Hitoyume -Autumnal Equinox Story- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuuki Kajita, 梶田夕貴, かじた ゆうき |
| Etiquetas | hair ribbon, hairband, hairclip, school uniform, tie |
| Personalidad | |
| Role | Iincho |
| Height | 144cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mari Takadera
Perfil
Mari Takadera is a character from Hitoyume -Autumnal Equinox Story-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Negro hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Hitoyume -Autumnal Equinox Story-