|
☰ Links
|
|
| ID | 74652 |
|---|---|
| Nombre | Mihono Yagami |
| Other Names | 八神 美穂乃 (やがみ みほの) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Keiko Kobayashi, 小林桂子, こばやし けいこ |
| Etiquetas | school uniform, knee highs |
| Personalidad | |
| Birthday | April 14 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 160cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mihono Yagami
Perfil
Anime girl Mihono Yagami is a character from Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| BROTHERINCHRIST joined |

Facebook 
Yome Sagashi ga Hakadori Sugite Yabai