|
☰ Links
|
|
| ID | 75110 |
|---|---|
| Nombre | Miyako Ashijima |
| Other Names | 芦島 都子 (あしじま みやこ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Nanae Sakurai, 櫻井菜々絵, さくらい ななえ |
| Etiquetas | school uniform, stockings, braid |
| Personalidad | |
| Birthday | August 10 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 172cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 93cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miyako Ashijima
Perfil
Anime girl Miyako Ashijima is a character from Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Negro hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa