Aria Hinata appears in Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa as a personaje principal character with cadera / pasado de cadera blanco hair and naranja eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75111 |
|---|---|
| Nombre | Aria Hinata |
| Other Names | 日向 亜璃亜 (ひなた ありあ) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Lili Tanaka, 田中理々, たなか りり |
| Etiquetas | school uniform, pjs, hair ribbons |
| Personalidad | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 144cm |
| Bust | 68cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 71cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aria Hinata
Perfil
Aria Hinata is a character from Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Naranja eyes and Blanco hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Naranja | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| kanakos joined |

Facebook 
Kimi to Koi Suru Gakuen Kissa