Frolaytia Capistrano is a personaje principal character from Heavy Object known for hasta la cintura gris hair and púrpura eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75185 |
|---|---|
| Nombre | Frolaytia Capistrano |
| Other Names | フローレイティア=カピストラーノ (Furoureitia Kapisutoraano) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Heavy Object |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Shizuka Itou, 伊藤静, いとう しずか |
| Etiquetas | uniform, tie, tights, boots, bun, hairclip |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Height | 173cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 97cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| EN Voice Actor | Morgan Garrett |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
10 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Frolaytia Capistrano
Perfil
Frolaytia Capistrano is a character from Heavy Object.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Púrpura eyes and Gris hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Púrpura | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 53 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Heavy Object
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Hadeh joined |
| RagnaTB joined |
3
64
25
59
Facebook
Play Voice Sample
Heavy Object
