Anime girl Onsa Amano is a adolescente with a las orejas length negro hair and verde eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 76023 |
|---|---|
| Nombre | Onsa Amano |
| Other Names | 天野 恩紗 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Bakuon!! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Yumi Uchiyama, 内山夕実, うちやま ゆみ |
| Etiquetas | hair ribbon, hairband, tights, school uniform, curly hair |
| Personalidad | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 155cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
| Bike | Yamaha Serow 225W |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Onsa Amano
Perfil
Anime girl Onsa Amano is a character from Bakuon!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Negro hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Bakuon!!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |
1
Facebook 
Bakuon!!