Yoshiko Tsushima is a sin clasificar character from Love Live! Sunshine!! known for al pecho azul hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76196 |
|---|---|
| Nombre | Yoshiko Tsushima |
| Other Names | 津島 善子, Yohane |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Aika Kobayashi, 小林愛香, こばやし あいか |
| Expresado Por | Érika Menezes, , |
| Etiquetas | idol, knee highs, top hat, bun, bracelet, bow, chunibyo |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Birthday | July 13 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Yoshiko Tsushima
Perfil
Yoshiko Tsushima is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Azul hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Azul | (Negro) |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Love Live! Sunshine!!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |
1
22
1
Facebook 