Hanamaru Kunikida appears in Love Live! Sunshine!! as a sin clasificar character with al pecho marrón hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76197 |
|---|---|
| Nombre | Hanamaru Kunikida |
| Other Names | 国木田 花丸 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Love Live! Sunshine!! |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kanako Takatsuki, 高槻かなこ, |
| Etiquetas | idol, stockings, hairbow, tie |
| Personalidad | |
| Age | 15 |
| Height | 152cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | March 4 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Hanamaru Kunikida
Perfil
Hanamaru Kunikida is a character from Love Live! Sunshine!!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Project (2013)
Love Live! School Idol Festival (2013)
Granblue Fantasy (2014)
Love Live! Sunshine!! (2016)
Love Live! Sunshine!! 2nd Season (2017)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Yohane of the Parhelion -SUNSHINE in the MIRROR (2023)
Quotes | Add
Frases | View All
“ It's the future, zura! ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Love Live! Sunshine!!
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|
1
6
Facebook 
SKyongmania faved