Kazari Saionji appears in Otome * Domain as a personaje principal character with cadera / pasado de cadera rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 76745 |
|---|---|
| Nombre | Kazari Saionji |
| Other Names | 西園寺 風莉 (さいおんじ かざり) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Otome * Domain |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mami Shitara, 設楽麻美, したら まみ |
| Etiquetas | school uniform, stockings, hair ribbons, bow, braids |
| Personalidad | |
| Birthday | December 7 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 155cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kazari Saionji
Perfil
Kazari Saionji is a character from Otome * Domain.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |
1
15 
Facebook 
Otome * Domain