Anime girl Honoka is a adolescente with al pecho length rosa hair and marrón eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 77403 |
|---|---|
| Nombre | Honoka |
| Other Names | 穂香 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Dead or Alive 5 |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Ai Nonaka, 野中藍, のなか あい |
| Etiquetas | bikini, school uniform |
| Personalidad | |
| Birthday | March 24 |
| Sign | Aries ♈ |
| Age | 18 |
| Height | 150cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | AB |
| Occupation | Student |
| Hobbies | Bathing; watching pro wrestling; martial arts movie appreciation |
| Likes | Whipped choux cream |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka
Perfil
Anime girl Honoka is a character from Dead or Alive 5.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rosa hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (Series) (1997)
Senran Kagura (Series) (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Senran Kagura: Peach Beach Splash (2017)
Warriors All-Stars (2017)
Azur Lane (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Lavvbotomized joined |
13
93
Facebook 