|
☰ Links
|
|
| ID | 77713 |
|---|---|
| Nombre | Shiki Ichinose |
| Other Names | 一ノ瀬 志希 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kotomi Aihara, 藍原ことみ, あいはら ことみ |
| Etiquetas | curly hair, midriff, wavy hair, sweater, school uniform, ahoge, gyaru, :3, tsurime, idol, labcoat, scientist |
| Personalidad | |
| Age | 18 |
| Height | 161cm |
| Weight | 43kg |
| Birthday | May 30 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Blood Type | O |
| Bust | 83cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiki Ichinose
Perfil
Anime girl Shiki Ichinose is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Borgoña hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Borgoña | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
1
18
14
Facebook 
SKyongmania faved