|
☰ Links
|
|
| ID | 70335 |
|---|---|
| Nombre | Ranko Kanzaki |
| Other Names | 神崎蘭子, かんざき らんこ |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| Etiquetas | umbrella, lipstick, drillhair, tsurime, chunibyo, gothic lolita, hair ribbons, twintails, twin drills, idol, goth |
| Personalidad | |
| Age | 14 |
| Birthday | April 8 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 156cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
| Hobbies | Drawing |
| Hometown | Kumamoto |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ranko Kanzaki
Perfil
Anime girl Ranko Kanzaki is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Gris hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Granblue Fantasy (2014)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
THE iDOLM@STER Cinderella Girls: Viewing Revolution (2016)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
Quotes | Add
Frases | View All
“ I summon thee, Goddess of Roses! And thou shalt contract with me! The fallen angel clad in sacred black flowers, will dance in crimson! (Producer! I'll do my best in my beautiful new rose-like outfit-!) ”
19
13
Facebook 