Anime girl Arisu Tachibana is a niño with al pecho length marrón hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78033 |
|---|---|
| Nombre | Arisu Tachibana |
| Other Names | 橘 ありす |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Amina Satou, 佐藤亜美菜, さとう あみな |
| Etiquetas | idol |
| Personalidad | |
| Birthday | July 31 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 141cm |
| Weight | 34kg |
| Bust | 68cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 67cm |
| Blood Type | B |
| Age | 12 |
| Hobbies | Games |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Arisu Tachibana
Perfil
Anime girl Arisu Tachibana is a character from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime).
They have been indexed as Femenino Niño with Marrón eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
Idolmaster: Cinderella Girls (Anime) (2015)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Idolmaster: Cinderella Girls (Anime)
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
1
8
6
Facebook 