|
☰ Links
|
|
| ID | 78430 |
|---|---|
| Nombre | Gabriel White Tenma |
| Other Names | 天真・ガヴリール・ホワイト (てんま・ガヴリール・ホワイト) |
| Role | Protagonista |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Miyu Tomita, 富田美憂, とみた みゆ |
| Etiquetas | ahoge, skirt, bow, bow tie, school uniform, tracksuit |
| Personalidad | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 144cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Gabriel White Tenma
Perfil
Anime girl Gabriel White Tenma is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 597 | Add
|
5 likes
Sir. |
|
3 likes
But... |
|
3 likes
If I work more than once a week,I'll die from exhaustion, so no way! |
|
2 likes
Then I'll be a priest who heals others. |
|
2 likes
Wow. So this is human entertainment. |
|
2 likes
Like, humanity can justgo to Hell and die, for all I care. |
|
2 likes
Thank you, Tapris. |
|
2 likes
The overachiever I was in Heaven was a fake. |
|
1 likes
No point, and it's stupid. |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Gabriel DropOut
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Code Geass: Lelouch of the Rebellion ★★★★
|
3
11
49
48
Facebook
Play Voice Sample
Gabriel DropOut

SilverWolfKing rated