Raphiel Ainsworth Shiraha is a character from Gabriel DropOut featuring hasta la cintura blanco hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78433 |
|---|---|
| Nombre | Raphiel Ainsworth Shiraha |
| Other Names | 白羽・ラフィエル・エインズワース(しらは=ラフィエル=エインズワース) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | March 19 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Raphiel Ainsworth Shiraha
Perfil
Raphiel Ainsworth Shiraha is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Blanco hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |

Facebook
Play Voice Sample
Gabriel DropOut
