One of the notable characters from Abnormal Lovers, Yukana Kaburagi is recognized for hasta los hombros rubio / amarillo hair and verde eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 83604 |
|---|---|
| Nombre | Yukana Kaburagi |
| Other Names | 鏑城 結奏(かぶらぎ ゆかな) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Abnormal Lovers |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mami Ozaki, 尾崎真実, おざき まみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | August 16 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 142cm |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukana Kaburagi
Perfil
Yukana Kaburagi is a character from Abnormal Lovers.
They have been indexed as Femenino Niño with Verde eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Valen272 joined |

Facebook 
Abnormal Lovers