|
☰ Links
|
|
| ID | 84130 |
|---|---|
| Nombre | Cerebella |
| Other Names | セレベラ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Skullgirls |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Cristina Valenzuela, Cristina Vee, |
| Expresado Por | Toa Yukinari, 行成とあ, ゆきなり とあ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | April 11 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 170cm |
| Weight | 59kg |
| Bust | 81cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cerebella
Perfil
Anime girl Cerebella is a character from Skullgirls.
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Verde hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Verde | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
SK071 faved Ninja Scroll
|
SK071 rated Ninja Scroll ★★★★★
|
SilverWolfKing rated The Testament of Sister New Devil BURST ★★
|
10
16
Facebook 
Skullgirls
SK071 faved
SilverWolfKing rated