Koyuki Hinashi is a character from Fuuka featuring al pecho marrón hair and rojo eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78766 |
|---|---|
| Nombre | Koyuki Hinashi |
| Other Names | 氷無 小雪, ひなし こゆき |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Saori Hayami, 早見沙織, はやみ さおり |
| Expresado Por | Jeannie Tirado, , |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | December 15 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyuki Hinashi
Perfil
Koyuki Hinashi is a character from Fuuka.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Marrón hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Marrón | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Fuuka
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| aaron18 joined |
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
2
3
Facebook 
Fuuka