One of the notable characters from Fuuka, Fuuka Akitsuki is recognized for a las orejas azul hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 78764 |
|---|---|
| Nombre | Fuuka Akitsuki |
| Other Names | 秋月 風夏, あきつき ふうか |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Fuuka |
| Tipo de Medio | anime |
| Expresado Por | Jill Harris, , |
| Expresado Por | Lynn, りん, |
| Etiquetas | school uniform |
| Personalidad | |
| Birthday | August 1 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 160cm |
| Weight | 44kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fuuka Akitsuki
Perfil
Fuuka Akitsuki is a character from Fuuka.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is A las Orejas length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | A las Orejas | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Similar Characters
Also from Fuuka
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
20 
Facebook 
Fuuka
Elias faved