Anime girl Kureha Saga is a adolescente with hasta la cintura length rosa hair and amarillo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 85341 |
|---|---|
| Nombre | Kureha Saga |
| Other Names | 嵯峨 黒羽 (さが くれは) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Love, Vampire Flowers |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | June 12 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 163cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 81cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kureha Saga
Perfil
Anime girl Kureha Saga is a character from Love, Vampire Flowers.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Rosa hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Love, Vampire Flowers