Eko is a sin clasificar character from Arcana Heart known for al pecho púrpura hair and verde eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 86299 |
|---|---|
| Nombre | Eko |
| Other Names | えこ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Ayumi Tsuji, 辻あゆみ, つじ あゆみ |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Age | 5 |
| Height | 101cm |
| Weight | 16kg |
| Blood Type | A |
| Bust | 49cm |
| Waist | 47cm |
| Hip | 53cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Eko
Perfil
Eko is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as Femenino Niño with Verde eyes and Púrpura hair that is Al Pecho length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Verde | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Al Pecho | |
| Edad Aparente | Niño | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Arcana Heart