|
☰ Links
|
|
| ID | 87458 |
|---|---|
| Nombre | Sakurako Shingyouji |
| Other Names | 真行寺 桜子 (しんぎょうじ さくらこ) |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Nyotai-ka Panic! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 156cm |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakurako Shingyouji
Perfil
Anime girl Sakurako Shingyouji is a character from Nyotai-ka Panic!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Gris eyes and Gris hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Gris | |
| Color de Cabello | Gris | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Showofreader rated Adam's Sweet Agony ★★★★
|

Facebook 
Nyotai-ka Panic!
Showofreader rated