One of the notable characters from Koneko Neko Neko, Shirone Nekokawa is recognized for cadera / pasado de cadera blanco hair, amarillo eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 89243 |
|---|---|
| Nombre | Shirone Nekokawa |
| Other Names | 猫川 白音(ねこかわ しろね) |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Koneko Neko Neko |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| Etiquetas | stockings, tail, heterochromia |
| Personalidad | |
| Height | 153cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shirone Nekokawa
Perfil
Shirone Nekokawa is a character from Koneko Neko Neko.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Amarillo eyes and Blanco hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Amarillo | |
| Color de Cabello | Blanco | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Animal |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Koneko Neko Neko