Rena Fukami appears in Grisaia: Phantom Trigger as a personaje principal character with hasta la cintura púrpura hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90388 |
|---|---|
| Nombre | Rena Fukami |
| Other Names | 深見玲奈 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Grisaia: Phantom Trigger |
| Tipo de Medio | visual novel |
| Expresado Por | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| Etiquetas | school uniform, tie, braids |
| Personalidad | |
| Birthday | November 27 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rena Fukami
Perfil
Rena Fukami is a character from Grisaia: Phantom Trigger.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Púrpura hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Púrpura | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia: Phantom Trigger (2017)
Grisaia: Phantom Trigger (anime) (2025)
Quotes | View all 46 | Add
|
0 likes
Morning, Tohka! |
|
0 likes
You make the best food for us, |
|
0 likes
Chris has never used a gun on a mission, so maybe she's just not into them. |
|
0 likes
“In the end, the ones at the top aren't running the country. It's…” |
|
0 likes
How come?! |
|
0 likes
That would be embarrassing. |
|
0 likes
No clue! |
|
0 likes
Huh? Did I not tell you before, Tohka? |
|
0 likes
What's left is a gun without its owner. |
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Mythicalsoul100 joined |
| Fkiska joined |
15 
Facebook
Play Voice Sample
