Kaori Tsukishima is a character from Aries featuring al cuello azul hair and azul eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 931 |
|---|---|
| Nombre | Kaori Tsukishima |
| Other Names | 月島カオリ |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Aries |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | |
| Etiquetas | neckerchief, school crest, turtleneck, tights, school uniform, hairbow, hairband, idol, singer |
| Personalidad | |
| Birthday | December 10 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 150cm |
| Weight | 36kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 78cm |
| Dislikes | Carrots |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaori Tsukishima
Perfil
Kaori Tsukishima is a character from Aries.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Alienx86 joined |
| yuyuan58 joined |

Facebook 
Aries