Rui Minamoto appears in Rui wa Tomo o Yobu as a personaje principal character with hasta la cintura rojo hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 9369 |
|---|---|
| Nombre | Rui Minamoto |
| Other Names | 皆元 るい, みなもと るい |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Rui wa Tomo o Yobu |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Etiquetas | hairclip, ponytail, cross, necklace, school uniform, odango |
| Personalidad | |
| Birthday | May 7 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Blood Type | A |
| Height | 162cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rui Minamoto
Perfil
Rui Minamoto is a character from Rui wa Tomo o Yobu.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Rojo hair that is Hasta la Cintura length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Rojo | |
| Largo de Cabello | Hasta la Cintura | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|
| Luna_Bakugo joined |
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
3
11
12
Facebook 
Rui wa Tomo o Yobu
Luna_Bakugo faved