☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 95503 |
|---|---|
| Nombre | Nagisa |
| Other Names | なぎさ, なぞの女神 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | Dead or Alive Xtreme Venus Vacation |
| Tipo de Medio | video game |
| Expresado Por | Maaya Uchida, 内田真礼, うちだ まあや |
| Etiquetas | swimsuit, scarf, boots |
| Personalidad | |
| Age | 20 |
| Height | 156cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Stage actor |
| Hobbies | Movie appreciation; swimming |
| Likes | Soufflé pancakes; strawberry shakes |
| Favorite Color | Pure white |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa
Perfil
Anime girl Nagisa is a character from Dead or Alive Xtreme Venus Vacation.
They have been indexed as Femenino Adulto with Marrón eyes and Negro hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Negro | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adulto | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Frases | View All
“ You...... dirty dog......! I'm taking my little sister back! ”
Where to Watch | Powered by 
Imágenes
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Árbol de familia
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by YoruNakajima 21 day(s) ago
Kawaii or NOT?!
SilverWolfKing rated Yuusha Party wo Oidasareta Kiyoubinbou ★★★
|

Facebook 

Dead or Alive (Series)
Azur Lane
Dead or Alive Xtreme Venus Vacation
SilverWolfKing rated