|
☰ Links
|
|
| ID | 95509 |
|---|---|
| Nombre | Nanako Saionji |
| Other Names | 西園寺奈々子 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen! |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yuri Takamura, 高村優里, たかむら ゆり |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Height | 159cm |
| Bust | 124cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanako Saionji
Perfil
Anime girl Nanako Saionji is a character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Azul eyes and Azul hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Azul | |
| Color de Cabello | Azul | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Janekei joined |
12
26
65
Facebook 
Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!