|
☰ Links
|
|
| ID | 97895 |
|---|---|
| Nombre | Shino Akune |
| Other Names | 阿久根 志乃 |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Corona Blossom |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| Etiquetas | |
| Personalidad | |
| Birthday | November 29 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 164cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shino Akune
Perfil
Anime girl Shino Akune is a character from Corona Blossom.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rosa eyes and Rosa hair that is Cadera / Pasado de Cadera length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rosa | |
| Color de Cabello | Rosa | |
| Largo de Cabello | Cadera / Pasado de Cadera | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Corykassel joined |
| ShadowSpud joined |
| espnp joined |
| waver1111 joined |
AkayamiTatsuki faved Yowayowa Sensei
|
| Yuqii joined |

Facebook 
AkayamiTatsuki faved