|
☰ Links
|
|
| ID | 106172 |
|---|---|
| Nome | Ikuno Dictus |
| Outros Nomes | イクノディクタス |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby Season 2 |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Masumi Tazawa, 田澤茉純, たざわ ますみ |
| Tags | braid, glasses, idol, horse ears |
| Personalidade | |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 163cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ikuno Dictus
Perfil
Anime girl Ikuno Dictus is a character from Uma Musume: Pretty Derby Season 2.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Cinza eyes and Laranja hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Cinza | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
From the looks of things, she's certainly relaxed. |
|
0 likes
Seventh place. A quality showing. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Uma Musume: Pretty Derby Season 2
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Marine A Go-Go
|
74
6
Facebook
Play Voice Sample

SKyongmania faved