Mejiro McQueen is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime) featuring até o peito roxo hair, roxo eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90089 |
|---|---|
| Nome | Mejiro McQueen |
| Outros Nomes | メジロマックイーン |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Tags | idol, horse ears, hairbow |
| Personalidade | |
| Birthday | April 3 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 159cm |
| Bust | 71cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mejiro McQueen
Perfil
Mejiro McQueen is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Roxo hair that is Até o Peito length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Roxo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Peito | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Granblue Fantasy (2014)
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 10 | Add
|
3 likes
I'm impressed. It's just like you predicted. |
|
1 likes
But she looks like she's struggling, too. |
|
1 likes
The sash is an elegant addition. |
|
1 likes
You can do this! |
|
0 likes
Are you embarrassed? |
|
0 likes
Good luck out there. |
|
0 likes
It makes you come across as a leader. |
|
0 likes
If only there was something. |
|
0 likes
None of that, now. |
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
| ilikememes0 | Mar 23, 2025 |
|---|---|
| Lightning McQueen lol | |
| Attention_K-Mart_Shoppers | Jun 16, 2023 |
| KACHOW | |
Personagens Similares
Also from Uma Musume: Pretty Derby (Anime)
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
1
38
49
90
Facebook
Play Voice Sample
