Tokai Teio appears in Uma Musume: Pretty Derby (Anime) as a protagonista character with até a cintura castanho hair, azul eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90083 |
|---|---|
| Nome | Tokai Teio |
| Outros Nomes | トウカイテイオー |
| Papel | Protagonista |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Machico, マチコ, まちこ |
| Tags | tail, ponytail, horse ears, hair streak |
| Personalidade | |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 150cm |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tokai Teio
Perfil
Tokai Teio is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Castanho hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Castanho | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Granblue Fantasy (2014)
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Granblue Fantasy Versus Rising (2023)
Quotes | View all 29 | Add
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Personagens Similares
Also from Uma Musume: Pretty Derby (Anime)
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
82
31
Facebook
Play Voice Sample
