Daiwa Scarlet is a não classificado character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime) known for quadril / depois do quadril laranja hair, rosa eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 90084 |
|---|---|
| Nome | Daiwa Scarlet |
| Outros Nomes | ダイワスカーレット |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby (Anime) |
| Tipo de Mídia | anime |
| Dublado Por | Chisa Kimura, 木村千咲, きむら ちさ |
| Tags | idol, horse ears, school uniform, twintails, tiara, fang |
| Personalidade | |
| Birthday | May 13 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 163cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Daiwa Scarlet
Perfil
Daiwa Scarlet is a character from Uma Musume: Pretty Derby (Anime).
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Laranja hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Laranja | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Animal |
Relações | Relations Graph
Rival of Vodka
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby (Anime) (2018)
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | Add
Frases | View All
“ My goal, is to be always number 1! Anything less is unthinkable- ”
1
1
5
21
Facebook 