Kyoko Kirisaki is a character from To Love-Ru- Trouble featuring short black hair and purple eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 19731 |
|---|---|
| Name | Kyoko Kirisaki |
| Other Names | 霧崎 恭子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Chiemi Chiba, 千葉千恵巳, ちば ちえみ |
| Tags | gloves, skirt, plaid, fire control, cape, witch, witch hat |
| Personality | |
| Birthday | August 25 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 162cm |
| Weight | 49.5kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kyoko Kirisaki
Profile
Kyoko Kirisaki is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Black hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from To Love-Ru- Trouble
Kawaii or NOT?!
| NDNB joined |
| Shilo joined |

Facebook 