|
☰ Links
|
|
| ID | 20915 |
|---|---|
| Name | Run Elsie Jewelria |
| Other Names | ルン・エルシ・ジュエリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | To Love-Ru- Trouble |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Fuyuka Oura, 大浦冬華, おおうら ふゆか |
| Tags | vest, split personality, bow, plaid, school uniform, twin ahoge |
| Personality | |
| Birthday | February 28 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 158cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Run Elsie Jewelria
Profile
Anime girl Run Elsie Jewelria is a character from To Love-Ru- Trouble.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue / Green hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue / Green | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
In love with Rito Yuuki
Sister of Ren Elsie Jewelria
Appears as | Edit Assignments
To Love-Ru- Trouble (2008)
Motto To Love-Ru (2008)
To Love-Ru (Series) (2008)
To Love-Ru Darkness (2012)
To LOVE-Ru Darkness 2nd (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
3
Facebook 