One of the notable characters from Pure★Goddess-! "Mate Me Please, Sir-!", Vishnu is recognized for very long blonde hair and blue / green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 100210 |
|---|---|
| Name | Vishnu |
| Other Names | ヴィシュヌ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pure★Goddess-! "Mate Me Please, Sir-!" |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukina Fujimori, 藤森ゆき奈, ふじもり ゆきな |
| Tags | ponytail, choker |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vishnu
Profile
Vishnu is a character from Pure★Goddess-! "Mate Me Please, Sir-!".
They have been indexed as Female Adult with Blue / Green eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue / Green | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
| SHIRO3 joined |

Facebook 