One of the notable characters from Venus Eleven Vivid!, Sakuya Aoi is recognized for very long brown hair and brown eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 103500 |
|---|---|
| Name | Sakuya Aoi |
| Other Names | 葵さくや (あおいさくや), さくやん (Sakuyan) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Venus Eleven Vivid! |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Aya Suzaki, 洲崎綾, すざき あや |
| Tags | ponytail |
| Personality | |
| Birthday | March 8 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 158cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakuya Aoi
Profile
Sakuya Aoi is a character from Venus Eleven Vivid!.
They have been indexed as Female Teen with Brown eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Brown | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | (Adult) |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 