Otome Ichijou appears in Aerial Life as one of the main characters with long red hair and blue eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 105228 |
|---|---|
| Name | Otome Ichijou |
| Other Names | 一条 乙女 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aerial Life |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mai Ishihara, 石原舞, いしはら まい |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 8 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 151cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Otome Ichijou
Profile
Otome Ichijou is a character from Aerial Life.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Aerial Life