Fubuki is a character from Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~ featuring very long white hair, blue eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105231 |
|---|---|
| Name | Fubuki |
| Other Names | フブキ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minori Ozawa, 小澤みのり, おざわ みのり |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fubuki
Profile
Fubuki is a character from Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and White hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | White | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| avroravo joined |

Facebook 
Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~