Kaede is a character from Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~ featuring very long blonde hair, purple eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105232 |
|---|---|
| Name | Kaede |
| Other Names | カエデ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kanae Iwasaki, 岩崎可苗, いわさき か なえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede
Profile
Kaede is a character from Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Wanko no Yomeiri ~Arata na Nihon no Shippo~