Anime girl Ikuno Dictus is a teen with hip / past hip length orange hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 106172 |
|---|---|
| Name | Ikuno Dictus |
| Other Names | イクノディクタス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby Season 2 |
| Media Type | anime |
| Voiced By | Masumi Tazawa, 田澤茉純, たざわ ますみ |
| Tags | braid, glasses, idol, horse ears |
| Personality | |
| Birthday | April 16 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 163cm |
| Bust | 75cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ikuno Dictus
Profile
Anime girl Ikuno Dictus is a character from Uma Musume: Pretty Derby Season 2.
They have been indexed as Female Teen with Gray eyes and Orange hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Orange | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Uma Musume: Pretty Derby Season 2 (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (Series) (2021)
Uma Musume: Pretty Derby (2021)
Uma Musume: Pretty Derby Season 3 (2023)
Quotes | View all 2 | Add
|
0 likes
From the looks of things, she's certainly relaxed. |
|
0 likes
Seventh place. A quality showing. |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Uma Musume: Pretty Derby Season 2
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |
74
6
Facebook
Play Voice Sample
