Sakura Hatoba appears in Saint Dorei Gakuen as an unsorted character with very long brown hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 106993 |
|---|---|
| Name | Sakura Hatoba |
| Other Names | 鳩羽桜花 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Saint Dorei Gakuen |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | hair ribbons, hair intakes, school uniform, twin |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Hatoba
Profile
Sakura Hatoba is a character from Saint Dorei Gakuen.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Brown hair that is To Waist length.
Profile
At the setting of the story, 'Saint Martius Academy', she's a female student. First year.Fujine's older twin sister.
Since she was young she's had a weak constitution, and for a long time she lived hospitalized, so she's a grade lower than her younger sister.
She's a girl with a gentle and innocent atmosphere.
Proper, and an exemplary honors student who deals with everyone kindly.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Fujine Hatoba
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
21
15
Facebook 